...
ul. Wichrowa 9

62-022 Mieczewo

+48 600 400 510

E-mail

kontakt@www.energiasloneczna.info.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /home/virtualki/86573/wp-content/themes/energiasloneczna/framework/modules/title/title-functions.php on line 446

Inwerter SOLIS-3P20K-4G

Inwerter to serce instalacji fotowoltaicznej – czyli jeden z podstawowych elementów systemu. Urządzenie to zamienia prąd stały wytworzony przez panele na prąd zmienny. Inwertery Solis zostały stworzone przez jednego z najstarszych producentów tych urządzeń, firmę Ginlong Technologies.

Jakość

Inwerter „SOLIS-3P20K-4G” jest przeznaczony do instalacji o mocy 10kW. Charakteryzuje go wysoka sprawność 98,2%, która zapewnia minimalne straty energii w trakcie przetwarzania prądu stałego na zmienny. Inwertery marki Solis pozostają bezkonkurencyjne ze względu na wyróżniające je parametry pracy, takie jak bardzo niskie napięcie startowe systemu – 20kw. Pozwala ono na pracę nawet przy bardzo niskim nasłonecznieniu, dzięki czemu wyprodukujemy więcej prądu niż z produktami konkurencyjnymi.

Inwerter „SOLIS-3P20K-4G ” jako jedno z niewielu urządzeń tej mocy na rynku posiada dwa trackery MPP, charakteryzujące się bardzo szerokim zasięgiem napięć, a każdy z trackerów może obsługiwać dwa stringi. Rozwiązanie takie pozwala na większą swobodę projektowania instalacji oraz zapewnia sprawniejsze działanie instalacji w przypadku różnych kątów nachylenia szeregów paneli. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy także więcej energii przy częściowym zacienieniu jednego ze stringów.

SOLIS-3P20K-4G posiada również szereg zabezpieczeń służących ochronie instalacji elektrycznej.

  • zabezpieczenie przez odwrotną polaryzacją, dzięki czemu inwerter nie uszkodzi się w razie błędnego podłączenia od strony prądu stałego
  • zabezpieczenie przepięciowe zapewniające bezpieczeństwo urządzenia w razie burzy
  • zabezpieczenia nadprądowe, które zadziałają w razie przepływu zbyt dużego prądu przez urządzenie

Produkt posiada szerokie możliwości komunikacji poprzez port RS485 oraz opcjonalnie Wi-Fi. Dzięki temu mamy pełen dostęp do parametrów pracy, wykresów i innych ważnych funkcji na ekranie komputera, tabletu, czy nawet smartfona. Wszystko to z dowolnego miejsca na ziemi. Producent jako jeden z niewielu zapewnia o bezawaryjnej pracy w okresie 20 lat, a szereg certyfikatów i odbytych testów świadczy o ponadprzeciętnej jakości i niezawodności.

Dla kogo

Inwerter „SOLIS-3P20K-4G ” będzie najlepszym wyborem dla domu, w którym roczne zużycie energii elektrycznej oscyluje w okolicach 10 000kWh. „SOLIS-3P20K-4G ” najlepiej współpracuje z panelami o łącznej mocy około 10kW. Dla przykładu do poprawnej pracy systemu będą potrzebne 40 paneli fotowoltaicznych NSP D6P_B3A 255W lub 38 paneli JaSolar JAM6(R)- 265 BK, ale już tylko 35 paneli JaSolar JAM6(L)- 290/PR.

Możliwości zabudowy inwertera

Inwertery marki Solis charakteryzują się bardzo wysoką klasą szczelności co daje pełną swobodę w montażu urządzenia zarówno w środowisku gdzie występuje duże zapylenie (np. kotłownia), jak i tam gdzie będzie narażone na dużą wilgotność (np. na elewacji).

Gwarancja

Producent obejmuje urządzenie 10-cio letnią gwarancją na uszkodzenia wynikające z wady produktu.

Certyfikaty

EN 62109-1:2010, EN 62109-1:2011, EN 61000-6-1:2007, EN 61000-6-3:2007/A1:20011 oraz dyrektywami niskonapięciowymi: 2006/95/WE i EMC (2004/108/WE)

Producent

Firma Ginlong Technologies to producent inwerterów Solis oraz komponentów do turbin wiatrowych. Jest jednym z pierwszych i największych producentów tych urządzeń na świecie – posiada ponad 12 lat doświadczenia w projektowaniu i historii dostaw tych urządzeń. W zespole badawczo-rozwojowym pracuje aż 52 światowej klasy inżynierów, którzy dbają o stały rozwój i ulepszanie produktów.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.